Jak odczytać klasyfikację zamków do drzwi?

zamek do drzwi

Ilość zamków do drzwi dostępnych na naszym rynku może przyprawić o  zawrót głowy. Co jakiś czas producenci, chcący sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów, proponują nam coraz to nowe rozwiązania, które mają być odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas model zamka do drzwi, na pewno będzie dostosowany do naszych oczekiwań, warto zapoznać się z jego certyfikacją. Sam dokument wystawiany jest przez uprawnioną do tego instytucję (przykładowo Instytut Mechaniki Precyzyjnej lub Instytut Techniki Budowlanej) na podstawie normy PN-EN 12209:2005 i zawiera oznaczenie składające się z 12 znaków, odpowiadających poszczególnym właściwościom, które przypisane są do zamka.

Czytaj więcej...

Drzwi antywłamaniowe: na co zwrócić uwagę podczas zakupu

drzwi antywłamaniowe

Nie od dziś można spotkać się z opinią, że zamki antywłamaniowe skutecznie zabezpieczą nasz dom przed złodziejami. Nic więc dziwnego, że wkładki oraz inne towary, które według producentów mają skutecznie utrudnić złodziejowi włamanie się do naszego mieszkania, cieszą się tak ogromną popularnością wśród klientów, dążących do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Popularność tego typu systemów podsycana jest również przez statystyki policyjne, według których połowa włamań do domów odbywa się właśnie przez drzwi. Niestety, nie wszystko, co jest reklamowane zwrotem „antywłamaniowe” naprawdę zapewni nam należytą ochronę. Zatem na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru drzwi, które mają chronić nasz dom przed włamaniem?

Czytaj więcej...

Kiedy należy zdecydować się na serwis zamka w drzwiach?

zamek w drzwiach

Odpowiedź na to pytanie wydaje się dość prosta: kiedy mechanizm zamka przestanie działać tak jak powinien. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ zamki, podobnie jak inne mechanizmy, z czasem ulegają zużyciu. Warto jednak postarać się wyprzedzić taki rozwój wypadków i dokonywać regularnych przeglądów, które mogą zapobiec uszkodzeniu mechanizmu, a co za tym idzie – konieczności wymiany zamka do drzwi.

Czytaj więcej...

Dobrze dobrane drzwi profesjonalną ochroną dla Twojego biura

drzwi

Jeśli prowadzimy własną firmę, jedną z rzeczy, o jakie powinniśmy bezwzględnie zadbać, jest bezpieczeństwo naszego biura. Jednym z najpowszedniejszych oraz najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie swoich pomieszczeń biurowych są odpowiednio dobrane drzwi. Zanim jednak udamy się do sklepu, aby dokonać zakupu drzwi do biura, zastanówmy się, jakie warunki powinny spełniać dobre drzwi biurowe.

Czytaj więcej...

Zamarznięty zamek prawdziwą zmorą kierowców

zamek samochodowy

Oczywiście, sezon letni dopiero się rozpoczyna i do zimy zostało nam jeszcze kilka miesięcy, jednak, biorąc pod uwagę naszą dość kapryśną aurę, warto być przygotowanym na wszelkie niespodzianki, jakie może zgotować nam pogoda. Dlatego o tym problemie, który w okresie zimowym dotyka sporą część kierowców, warto rozmawiać bez względu na porę roku. Może dzięki temu większa liczba kierowców zdoła się odpowiednio przygotować na nadchodzącą zimę.

Czytaj więcej...

Sejfy – doskonały sposób na przechowywanie cennych rzeczy

sejf

Musisz przechować ważne dokumenty, pieniądze albo inne drogocenne przedmioty? Istnieje wiele metod bezpiecznego przechowywania ważnych dla nas rzeczy. W celu zapewnienia im jak najlepszego bezpieczeństwa, takie rzeczy najczęściej przekazywane są pod opiekę notariusza albo pozostawiane w specjalnych skrytkach bankowych. Jednak duża część osób decyduje się na samodzielne przechowywanie cennych materiałów. A nic nie nadaje się lepiej do przechowywania ważnych dla nas rzeczy niż sejfy lub kasy pancerne.

Czytaj więcej...

Zatrzaśnięty samochód? To już nie jest problem!

Śpieszysz się na umówione spotkanie, szybko zaparkowałeś i wysiadłeś z samochodu, ale zapomniałeś wyjąć kluczyki ze stacyjki, a zamek w drzwiach Twojego samochodu się zatrzasnął? Masz problemy z otworzeniem bagażnika w swoim samochodzie albo przez przypadek zatrzasnąłeś w nim swoje kluczyki? Doskonale znamy takie sytuacje. Pośpiech to zły doradca, dlatego opisane powyżej przykłady mogą przytrafić się każdemu z nas, bez względu na to czy jesteśmy świeżo upieczonym kierowcą, czy posiadamy już kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu samochodu.

Czytaj więcej...

Jak dbać o zamek w drzwiach?

Nie raz, nie dwa można było spotkać się z opinią, że to właśnie zamek jest jednym z najważniejszych elementów systemu antywłamaniowego. Oczywiście, powyższe stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe, jednak dbanie o bezpieczeństwo naszego domu nie kończy się wyłącznie na wyborze odpowiedniego mechanizmu zamkowego, który zostanie zamontowany w drzwiach wejściowych. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że zamek, choćby wykonany z najsolidniejszych materiałów, z czasem będzie ulegał powolnemu zużyciu, co może doprowadzić do poważnych problemów, których następstwem będzie konieczność wymiany zamka

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu idealnego zamka do drzwi

Zanim przejdziemy do wyboru drzwi, zadajmy sobie pytanie: jakie powinny być idealne drzwi wejściowe? Z pewnością odpowiemy, że mianem dobrych drzwi określamy modele wytrzymałe i trudne do wyważenia. Jak jednak sprawić, że upatrzony przez nas egzemplarz będzie odpowiednio zabezpieczał nasze mieszkanie przed wtargnięciem niepożądanych osób? W tym celu podczas doboru stolarki drzwiowej, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na rodzaj zamka, ponieważ to właśnie od jego jakości oraz rodzaju zależy to, czy łatwo będzie sforsować nasze drzwi. 

Czytaj więcej...

Zabezpiecz swoje mieszkanie przed włamaniem

Lato to przede wszystkim okres urlopów, które bardzo często chcemy spędzić poza domem, oddając się błogiemu lenistwu na łonie natury. Jednak ten okres w roku to także czas wzmożonej aktywności złodziei, którzy zazwyczaj korzystają z okazji nadarzającej się wraz z wyjazdem właścicieli domu na urlop. Jeśli nie chcesz, aby Twój dom padł ofiarą rabusiów, przed zaplanowaniem urlopu warto również sprawdzić, czy nasz dom jest odpowiednio zabezpieczony.  

Czytaj więcej...