Drzwi antywłamaniowe: na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Drzwi antywłamaniowe

Nie od dziś można spotkać się z opinią, że zamki antywłamaniowe skutecznie zabezpieczą nasz dom przed złodziejami. Nic więc dziwnego, że wkładki oraz inne towary, które według producentów mają skutecznie utrudnić złodziejowi włamanie się do naszego mieszkania, cieszą się tak ogromną popularnością wśród klientów, dążących do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Popularność tego typu systemów podsycana jest również przez statystyki policyjne, według których połowa włamań do domów odbywa się właśnie przez drzwi. Niestety, nie wszystko, co jest reklamowane zwrotem „antywłamaniowe” naprawdę zapewni nam należytą ochronę. Zatem na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru drzwi, które mają chronić nasz dom przed włamaniem?

Czym kierować się podczas zakupu?

Przede wszystkim dokumenty. Nierzadko producenci chwalą się, że ich drzwi posiadają niezbędne certyfikaty. Jednak czy aby na pewno jest to wystarczające zabezpieczenie? Okazuje się, że nie. Cały komplet wchodzący w skład drzwi, czyli ościeżnica, wkładka oraz zamek do drzwi i inne elementy powinny posiadać nie tylko certyfikat, ale również aprobatę techniczną. Podczas zakupu bierz pod uwagę wyłącznie modele, które mają dokumenty wystawione przez uprawnione do tego instytucje, w tym Instytut Techniki Budowlanej, Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyki Komendy Głównej Policji.

W przypadku drzwi antywłamaniowych można mieć wrażenie, że im solidniej się prezentują, tym zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo. Otóż nie do końca. Najlepsze drzwi antywłamaniowe to te, które wydają się niepozorne i nie zdradzają swoim wyglądem swojej solidnej budowy. Bardzo istotne są także ich wymiary oraz waga. Jeśli drzwi są ciężkie, co czujemy również podczas ich otwierania, możemy mieć pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru.

Bardzo istotną rzeczą, o której należy bezwzględnie pamiętać, jest odpowiedni zamek do drzwi. W tym wypadku najlepszym wyborem będzie zamek wpuszczany z antywłamaniową wkładką, która oprze się próbom sforsowania albo rozkręcenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zamontowanie zamka pomocniczego.

Bezpieczeństwo nasze oraz naszej rodziny jest bezcenne, dlatego zadbajmy o to, aby wybrane przez nas drzwi antywłamaniowe spełniały wszystkie standardy jakości. Dzięki temu będziemy pewni, że jesteśmy nasz dom jest odpowiednio chroniony.

Call Now Button