Zabezpieczenia antywłamaniowe

Montaż wymiana zamków w drzwiach

Każda osoba, która decyduje się na montaż drzwi, powinna od razu pomyśleć o zabezpieczeniach antywłamaniowych. Takie działanie dotyczy zwłaszcza osób, których posiadłości mogą wskazywać na to, że w domu znajdują się cenne przedmioty. Nowoczesna technologia otwiera możliwości nie tylko przed firmami, które zajmują się produkcją zamków, ale także tymi, którzy dostarczają zabezpieczenia antywłamaniowe.

Sposoby na zabezpieczenie drzwi wejściowych

Najnowsze zdobycze techniki stawiają przed nami duże możliwości w kontekście dostępnych na rynku zabezpieczeń antywłamaniowych. Przede wszystkim, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest klucz centralny. Nie dość, że wiele drzwi można kontrolować przy użyciu jednego elementu, to dodatkowo uniemożliwiamy potencjalnym włamywaczom dostanie się do pomieszczeń poprzez rozwiercenie zamka czy używanie wytrychu. Inną nowoczesną metodą jest czytnik linii papilarnych, który zapewnia ochronę przed osobami niepożądanymi. Ten typ zabezpieczeń antywłamaniowych umożliwia jednocześnie dopasowanie do wybranych przez klienta możliwości.

Klasyczne zabezpieczenia

Przedstawione wyżej metody zabezpieczania zamków przed włamywaczami bazują na najnowszych zdobyczach technologii. Warto jednak czasem spojrzeć na inne, bardziej namacalne formy ochrony. W tej sferze należy zwrócić uwagę m.in. na bolce antywłamaniowe i wręg francuski, które tworzą zabezpieczenie na połączeniu skrzydła drzwi z ościeżnicą (od strony zawiasowej).

Bolce w momencie zamknięcia drzwi wchodzą w gniazda, które zostały wcześniej zamontowane w ościeżnicy – wypchnięcie skrzydła z ościeżnicy stworzy duży problem. Z kolei jeżeli chodzi o wręg francuski, to sukces tego zabezpieczenia antywłamaniowego polega na takim wyprofilowaniu wręgu (zwanego także przylgą), by skrzydło zazębiało się z ościeżnicą.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany jednym z oferowanych rozwiązań, prosimy o kontakt. Pogotowie Zamkowe nie tylko naprawi zepsute zamki, ale postara się również o odpowiednie w każdym indywidualnym przypadku zabezpieczenia antywłamaniowe.

Call Now Button