Kiedy należy wymienić zamek po zgubieniu kluczy do mieszkania?

Wymiana zamka

Zamki w drzwiach od mieszkania nie są wymieniane często. Wiele osób nawet przez cały czas użytkowania lokum korzysta z tego samego zamka oraz zestawu kluczy. Nawet w przypadku zgubienia kluczy w pierwszej kolejności korzystamy z usług profesjonalnych ślusarzy, którzy otwierają nam drzwi, a jednocześnie nie naruszają mechanizmu zamka, więc nadal jest on całkowicie sprawny. Niemniej jednak zdarzają się przypadki, kiedy wymiana zamka jest koniecznością.

Wymiana zamka – kiedy może być konieczna?

Najczęściej usługa wymiana zamków w drzwiach jest konieczna po zgubieniu kluczy do mieszkania. Oczywiście zwykle usługa awaryjnego otwierania zamków wykonywana jest w sposób, który nie uszkadza w żaden sposób mechanizmu zamku. Właściciel może od razu dostać się do własnego mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że po zgubieniu jednego kompletu kluczy utrudniona będzie możliwość dorobienia nowego.
Często całkowita wymiana jest konieczna, gdy doszło do całkowitego zablokowania zamka, np. z powodu przestarzałego mechanizmu lub słabej jakości jego elementów konstrukcyjnych, które zużyły się i uniemożliwiają jego sprawne działanie.
Co więcej, wiele osób po zgubieniu jednego kompletu kluczy decyduje się na samodzielne otwieranie drzwi. Spinki, karta kredytowa, nóż, czy inne ostre przedmioty pozwalają otworzyć drzwi do mieszkania, ale zwykle wyłącznie w filmach. W prawdziwym życiu, gdy amator zabiega się za otwieranie lub naprawianie zamków w drzwiach, zwykle kończy się to uszkodzeniem mechanizmu. Czasami wystarczy wtedy wymienić wkładkę zamka, ale niejednokrotnie istnieje konieczność wymiana całej konstrukcji zamka na nową. W większości przypadków okazuje się więc, że jeśli zgubimy klucze i nie możemy dostać się do własnego mieszkania, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko przypadkowych uszkodzeń.
Usługami profesjonalnej wymiany zamków do domów i mieszkań zajmują się pogotowia zamkowe, które oprócz awaryjnego otwierania zwykle mają w swojej ofercie kompleksowe usługi ślusarskie.

Call Now Button