Kiedy należy zdecydować się na serwis zamka w drzwiach?

Zamek w drzwiach

Odpowiedź na to pytanie wydaje się dość prosta: kiedy mechanizm zamka przestanie działać tak jak powinien. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ zamki, podobnie jak inne mechanizmy, z czasem ulegają zużyciu. Warto jednak postarać się wyprzedzić taki rozwój wypadków i dokonywać regularnych przeglądów, które mogą zapobiec uszkodzeniu mechanizmu, a co za tym idzie – konieczności wymiany zamka do drzwi.

Na co warto zwrócić uwagę?

Pierwszym sygnałem, który powinien nas zaniepokoić i zmotywować do przeprowadzenia serwisu zamka, jest ciężko obracający się klucz. Zanim jednak zadzwonimy po pomoc, warto sprawdzić, czy przyczyną takiej sytuacji nie jest przypadkiem zanieczyszczenia, które mogą zebrać się na ząbkach klucza. Jeśli po oczyszczeniu klucza, zamek nadal nie działa prawidłowo, nie podejmuj samodzielnych prób naprawienia mechanizmu, ponieważ możesz go jeszcze bardziej uszkodzić. W takich sytuacjach warto skontaktować się z firmą specjalizującą się w serwisie zamków do drzwi, która wykona przegląd, a w razie potrzeby zajmie się naprawą lub wymianą uszkodzonego mechanizmu.

Twój zamek się zacina? Może to być spowodowane m.in. zaniedbaniem sytuacji opisanej powyżej. Nie lekceważ tego, nawet w przypadkach, kiedy zamek zacina się tylko i wyłącznie raz na jakiś czas. Jeżeli zmagasz się z problemem zacinającego się zamka, przede wszystkim powinieneś sprawdzić, czy taka sytuacja ma miejsce przy otwartych drzwiach. Jeśli tak, mechanizm zamkowy, zamontowany w naszych drzwiach wymaga konserwacji. Jednak w sytuacji, kiedy problem występuje wyłącznie przy zamkniętych drzwiach, konieczna może być regulacja drzwi.

Powyżej opisaliśmy tylko niektóre z sytuacji, które wymagają serwisu zamka. Pamiętajmy jednak o tym, że nie warto zwlekać z naprawą niedziałającego prawidłowo mechanizmu, ponieważ jego dalsza eksploatacja może doprowadzić do poważnych uszkodzeń, co może zakończyć się koniecznością wymiany zamka. Bardzo istotne jest również to, komu zlecamy wykonanie serwisu zamka oraz drzwi. Postawmy przede wszystkim na doświadczonych fachowców, którzy sprawnie i profesjonalnie przeprowadzą wszystkie prace naprawcze.

Call Now Button