Montaż centralnego zamka z pilotem

Jeśli czeka cię wymiana zamka w samochodzie, warto zastanowić się nad montażem centralnego zamka z pilotem. Taka usługa nie jest droga, a może znacznie podnieść komfort codziennego użytkowania pojazdu.

Co to jest centralny zamek?

Centralny zamek to urządzenie, które pozwala na otwieranie i zamykanie zamków w samochodzie przy pomocy jednego przycisku. System współpracuje zarówno z drzwiami pojazdu, jak i bagażnikiem. W przypadku nowych modeli aut centralny zamek sterowany pilotem znajduje się w standardowym wyposażeniu. W starszych pojazdach często pojawia się centralny zamek, ale niestety nie jest on sterowany pilotem. Integracja pilota z centralnym zamkiem nie stanowi problemu i nie jest też bardzo kosztowna. Co ważne, nawet jeśli w samochodzie nie ma centralnego zamka, również istnieje możliwość dorobienia takiej funkcji!

Jak zamontować centralny zamek z pilotem?

Chociaż wiele osób zastanawia się, jak samodzielnie zamontować zamek centralny wraz z pilotem w pojeździe, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców. Będziemy mieć wtedy pewność, że cała operacja zostanie wykonana profesjonalnie i unikniemy ewentualnych usterek wynikających z niewłaściwie przeprowadzonego montażu. W pierwszej kolejności profesjonalista znajdzie odpowiednie urządzenie idealnie dostosowane do specyfiki naszego auta. Ceny samych zestawów centralnego zamka z pilotem są różne, średnio zaczynają się od 50 zł, a górna wartość może sięgać nawet 500 zł. Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia warto sprawdzić, ile pilotów znajduje się w zestawie oraz poznać dodatkowe funkcje. Przykładowo, niektóre osoby chcą, aby centralny zamek był wyposażony w sygnał dźwiękowy, inni natomiast unikają tego rozwiązania, szczególnie jeśli dźwięk jest bardzo głośny. Ta kwestia zależy od indywidualnych preferencji.

Gdy już wybierzemy idealne urządzenie, czeka nas montaż centralnego zamka w samochodzie. Zdecydowanie zaleca się w tym przypadku skorzystanie z pomocy specjalisty, szczególnie jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności z zakresu elektroniki samochodowej. Usługi tego rodzaju nie powinny zbytnio nadwyrężyć naszego budżetu, a unikniemy w ten sposób ewentualnych problemów powstałych na skutek samodzielnych prób. Zły montaż urządzeń elektronicznych może przyczynić się do zwarcia. W skrajnych przypadkach może nawet powstać ogień, który doprowadzi do spalenia pojazdu.

Call Now Button