Najczęstsze awarie zamka centralnego w samochodzie

Najczęstsze awarie zamka centralnego w samochodzie

Centralny zamek to element podstawowego wyposażenia w większości pojazdów poruszających się na naszych drogach. Umożliwia nam znacznie bardziej komfortowe otwieranie i zamykanie samochodów. Stosunkowo proste w swoim działaniu elektryczne zamki są funkcjonalne, dlatego praktycznie nie wyobrażamy sobie bez nich życia.

Niestety jak każdy inny element w samochodzie, również i centralne zamki mogą ulegać awariom. W tym przypadku, jeśli centralny zamek się popsuje, zapewne nie będziemy w stanie otworzyć swojego samochodu, nawet jeśli pozostałe podzespoły są całkowicie sprawne.

Dowiedz się, jakie są najczęstsze awarie zamka centralnego w samochodzie i jak można im zapobiegać.

Dlaczego dochodzi do awarii zamka centralnego?

Centralny zamek najczęściej ulega awariom ze względu na zwykłe zaniedbanie kierowców. Każdy zamek wymaga odpowiedniego traktowania oraz smarowania. Jeśli zamek przez wiele lat jest nieużywany, dodatkowo nieustannie narażamy go na działanie wilgoci, niskich temperatur i innych zewnętrznych czynników atmosferycznych, w końcu może dojść do jego uszkodzenia. Warto więc przynajmniej kilka razy do roku otworzyć pojazd kluczykiem zamiast pilotem. Co więcej, przynajmniej raz w roku należy go przetrzeć odpowiednim smarem do zamków. A jeśli nawet dojdzie do zatrzaśnięcia drzwi w pojeździe, należy skorzystać z pomocy firmy zapewniającej awaryjne otwieranie samochodów. Nigdy nie należy samodzielnie “włamywać” się do własnego auta, ponieważ w większości przypadków takie próby nie tylko kończą się niepowodzeniem, ale dodatkowo prowadzą do poważnych uszkodzeń zamka.

Co najczęściej psuje się w zamkach centralnych?

W systemie zamka centralnego najczęściej psuje się kilka podstawowych elementów. Najczęściej jest to pilot-kluczyk, w którym mogą wyczerpać się baterie. Na szczęście ich kupno i wymiana to stosunkowo prosta sprawa. Tylko w przypadku niektórych modeli pojazdów niezbędna będzie pomoc mechanika, ślusarza czy specjalisty zajmującego się dorabianiem kluczy. Bardziej problematyczna w naprawie jest zepsuta centralna, a także siłowniki. W tym przypadku będziemy musieli skorzystać z pomocy firmy profesjonalnie dorabiającej klucze samochodowe.

Call Now Button