Najczęstsze powody zatrzaśnięcia samochodu

zatrzaśnięte kluczyki

Głównym zadaniem każdego zamka w samochodzie jest uniemożliwienie osobom niepowołanym dostępu do jego wnętrza. Niestety czasami zdarza się, że to właściciel pojazdu nie może go otworzyć. Przyczyn zatrzaśnięcia samochodu jest kilka, a niektóre z nich wynikają z naszych własnych błędów czy roztargnienia.

Kiedyś, przy starszych modelach pojazdów, zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie wiązało się zwykle koniecznością użycia sztywnego drutu, dzięki któremu można było w odpowiedni sposób dostać się do środka. Obecnie jednak w większości przypadków dostępu do pojazdu bronią elektroniczne zabezpieczenia, których nie obejdziemy z taką łatwością. Tutaj niezbędna jest solidna wiedza i umiejętności.

Dlaczego najczęściej nie możemy otworzyć swojego samochodu?

Najczęstszym powodem braku dostępu do pojazdu są zatrzaśnięte wewnątrz kluczyki. Jak się okazuje, to właśnie przez zwykłe roztargnienie właścicieli pojazdów najczęściej istnieje konieczność awaryjnego otwierania samochodu.
W przypadku nowoczesnych modeli samochodów niekiedy tego rodzaju problemy wynikają z winy elektroniki. Wystarczy niewielka awaria systemu czy błąd e elektronice i możemy mieć problem z dostaniem się do środka.
Nie mniej częstą przyczyną jest zgubienie kluczy. W sytuacji, gdy właściciel nie ma kluczy zapasowych, pojawia się problem, którego konsekwencją jest konieczność dorobienia nowych kluczy. Zdarzają się również mechaniczne awarie kluczy, wynikające niekiedy z niewłaściwego użytkowania. Bardzo często klientami pogotowia zamkowego są również kierowcy, którzy zatrzasnęli kluczyki w bagażniku. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi w momencie, gdy wyjmujemy przedmioty z bagażnika, np. zakupy. Kluczyk odkładamy wtedy wewnątrz bagażnika, w roztargnieniu zamykamy klapę, więc automatycznie zatrzaśnięte zostają wszystkie zamki. W takiej sytuacji znów w najlepszej sytuacji są osoby, które mają do dyspozycji zapasowy klucz. Jeśli jednak go nie ma, niezbędne jest awaryjne otwieranie samochodu. Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Samodzielne otwieranie zamka lub oddanie sprawy w ręce amatora, może niekiedy prowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji (najczęściej zniszczenie zamka).

Call Now Button