Nowoczesne funkcje zamka centralnego

Awaryjne otwieranie samochodów Wrocław

Głównym zadaniem centralnego zamka jest otwieranie i zamykanie samochodu. Współcześnie jednak niewielkim kosztem można unowocześnić sterowanie elektroniczne, podnosząc tym samym komfort użytkowania pojazdu.

Przykładowe funkcje zamka centralnego

Aby unowocześnić centralny zamek w pojeździe, należy go wymienić na nowszy lub bardziej zaawansowany model. Wymiana zamka to specjalność bardzo wielu firm oferujących profesjonalne usługi z zakresu awaryjnego otwierania samochodów i dorabiania kluczy. Przed zakupem nowej wersji zamka centralnego należy skonsultować nasz wybór z fachowcem, aby nie zdecydować się na coś, co kompletnie nie przyda się w naszym samochodzie. Funkcjonalność centralki zawsze powinna być dobrana adekwatnie do możliwości danego modelu samochodu.

Jedną z bardzo ciekawych opcji sterownika centralnego jest funkcja domykania szyb. Wystarczy wcisnąć przycisk w pilocie, aby domknąć nie tylko drzwi, ale również szyby w drzwiach. W ten sposób nigdy nie pozostawimy otwartych szyb, narażając wnętrze pojazdu na działanie deszczu, wiatru czy niepowołanych osób. Co więcej, system ten można skonfigurować z szyberdachem. Koszt tego rozwiązania nie jest wysoki. Sterowniki kosztują od ok. 70 zł do 120 zł, do tego należy doliczyć tylko robociznę.

Kolejna ciekawa funkcja to składanie lusterek. Centrali wyposażone w tę opcję można zastosować w przypadku większości modeli samochodów, które pozwalają na całkowite złożenie lusterek.

Do bardziej zaawansowanych funkcji w centralkach zaliczamy np. opóźnione wyłączanie świateł. Polega ona na tym, że światła świecą się do kilkunastu sekund po zamknięciu auta, dzięki czemu kierowca wraz z pasażerami mogą spokojnie dotrzeć do drzwi domu. Teoretycznie brzmi banalnie, ale w praktyce bywa ogromnym ułatwieniem po zmroku.

Co więcej, nowoczesne piloty mogą otwierać nie tylko samochody, ale też inne rzeczy, np. automatyczne bramy, szlabany czy rolety garażowe. W jednym nowoczesnym pilocie możemy zaprogramować kilka funkcji, zapewniając sobie tym samym maksymalny komfort użytkowania własnego pojazdu.

 

Call Now Button