Nowoczesne funkcje zamka centralnego

Nowoczesne funkcje zamka centralnego

Głównym zadaniem centralnego zamka jest otwieranie i zamykanie samochodu. Współcześnie jednak niewielkim kosztem można unowocześnić sterowanie elektroniczne, podnosząc tym samym komfort użytkowania pojazdu.

Przykładowe funkcje zamka centralnego

Aby unowocześnić centralny zamek w pojeździe, należy go wymienić na nowszy lub bardziej zaawansowany model. Wymiana zamka to specjalność bardzo wielu firm oferujących profesjonalne usługi z zakresu awaryjnego otwierania samochodów i dorabiania kluczy. Przed zakupem nowej wersji zamka centralnego należy skonsultować nasz wybór z fachowcem, aby nie zdecydować się na coś, co kompletnie nie przyda się w naszym samochodzie. Funkcjonalność centralki zawsze powinna być dobrana adekwatnie do możliwości danego modelu samochodu.

Jedną z bardzo ciekawych opcji sterownika centralnego jest funkcja domykania szyb. Wystarczy wcisnąć przycisk w pilocie, aby domknąć nie tylko drzwi, ale również szyby w drzwiach. W ten sposób nigdy nie pozostawimy otwartych szyb, narażając wnętrze pojazdu na działanie deszczu, wiatru czy niepowołanych osób. Co więcej, system ten można skonfigurować z szyberdachem. Koszt tego rozwiązania nie jest wysoki. Sterowniki kosztują od ok. 70 zł do 120 zł, do tego należy doliczyć tylko robociznę.

Kolejna ciekawa funkcja to składanie lusterek. Centrali wyposażone w tę opcję można zastosować w przypadku większości modeli samochodów, które pozwalają na całkowite złożenie lusterek.

Do bardziej zaawansowanych funkcji w centralkach zaliczamy np. opóźnione wyłączanie świateł. Polega ona na tym, że światła świecą się do kilkunastu sekund po zamknięciu auta, dzięki czemu kierowca wraz z pasażerami mogą spokojnie dotrzeć do drzwi domu. Teoretycznie brzmi banalnie, ale w praktyce bywa ogromnym ułatwieniem po zmroku.

Co więcej, nowoczesne piloty mogą otwierać nie tylko samochody, ale też inne rzeczy, np. automatyczne bramy, szlabany czy rolety garażowe. W jednym nowoczesnym pilocie możemy zaprogramować kilka funkcji, zapewniając sobie tym samym maksymalny komfort użytkowania własnego pojazdu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *