Pogotowie zamkowe – kiedy może nam pomóc?

Pogotowie zamkowe

Nie możesz samodzielnie otworzyć drzwi do domu lub mieszkania? Zgubiłeś klucze, a zapasowe zostały w środku? Takie sytuacje zdarzają się dosyć często. Nie wiesz, co wtedy zrobić? Raczej nie staraj się za wszelką cenę otwierać ich własnoręcznie. Nieumiejętne lub siłowe próby otwarcia drzwi mogą zakończyć się poważną awarią zamka, która może nas sporo kosztować. Lepiej od razu zadzwonić po pogotowie zamkowe.

Co to jest pogotowie zamkowe?

Pogotowie zamkowe specjalizuje się w profesjonalnym awaryjnym otwieraniu zamków w drzwiach. Często określane jest również mianem pogotowia ślusarskiego lub kluczykowego. Jest w stanie zapewnić nam fachową pomoc w takich sytuacjach jak np. zgubienie kluczy do domu czy mieszkania, kradzież kluczy, zatrzaśnięcie jednego kompletu kluczy wewnątrz czy awaria zamka uniemożliwiająca nam dostanie się do wnętrza. Niestety zdarza się, że drzwi wejściowe odmawiają posłuszeństwa z różnych przyczyn, np. z powodu błędu w mechanizmie zamka. Oczywiście takie sytuacje zwykle przytrafiają się nam w najmniej spodziewanych momentach. Pogotowie zamkowe, jak sama nazwa wskazuje, jest przygotowane na to, aby w każdej chwili ruszyć nam z pomocą.

Warto przy tym pamiętać, że awaryjne otwieranie zamków w drzwiach powinno być wykonane przez profesjonalnego ślusarza. Tylko w ten sposób unikniemy uszkodzenia mechanizmu zamka i nie pozostanie żaden ślad po wcześniejszej awarii. Specjalista jest w stanie trafnie zidentyfikować przyczynę awarii, ocenić problem i wykonać niezbędne czynności w celu otwarcia drzwi. W przypadku awarii bardzo często przyczyna tkwi w zamku nieprawidłowo zamontowanym lub wykonanym ze słabej jakości materiału. Czasem mechanizm jest zwyczajnie przestarzały i po pewnym czasie przestaje spełniać swoje funkcje.

Ślusarz jest w stanie dokonać trafnej oceny, a następnie przystępuje do niezbędnej naprawy. Niekiedy istnieje konieczność wymiany zamka na nowy, wówczas również możemy liczyć na pomoc pogotowia zamkowego.

Wiele osób zastanawia się, czy działanie pogotowia zamkowego jest zgodne z prawem. Oczywiście otwieraniem awaryjnym zamków w drzwiach mogą zajmować się wyłącznie ślusarze, którzy działają zgodnie z licencją policji i przestrzegają prawa. Zwykle klienci proszeni są o okazanie dowodu tożsamości. Raczej nie będzie możliwości, abyśmy z pomocą pogotowia zamkowego dostali się do domu zamożnego sąsiada.

Call Now Button