Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe to  nie tylko wizytówka naszego mieszkania lub domu, lecz również jedno z najważniejszych zabezpieczeń, które ma chronić nasz dom nie tylko przed warunkami atmosferycznymi i hałasem, ale przede wszystkim przed złodziejami oraz innymi niepożądanymi gośćmi. Z tego też powodu zakup drzwi wejściowych powinien być bardzo dobrze przemyślaną decyzją, ponieważ jest to inwestycja w bezpieczeństwo nasze oraz naszych najbliższych. Dlatego przed dokonaniem zakupu powinniśmy się dokładnie zastanowić nad tym, czego oczekujemy od drzwi wejściowych.

Dobre drzwi, czyli jakie?

Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru drzwi zewnętrznych są ich parametry, w tym szerokość oraz wysokość drzwi. Bardzo istotne jest to, aby wybrane przez nas drzwi dokładnie pasowały do wymiarów zaplanowanych otworów w murze, dzięki czemu unikniemy sytuacji, że wybrany przez nas model nie będzie szczelnie zabezpieczał wejścia do naszego domu. Według specjalistów najbardziej optymalnym wyborem będą drzwi o wymiarach około 90 cm szerokości i 2 m wysokości, które umożliwiają bezproblemowe wniesienie do mieszkania mebli i innych przedmiotów, a także zapobiegają zbyt szybkiemu zużyciu elementów mocujących oraz nadmiernemu „uciekaniu” ciepła z pomieszczeń mieszkalnych.

Dość istotną rzeczą, od której zależy trwałość i wytrzymałość naszych drzwi, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Z wyborem odpowiedniego rodzaju drzwi nie powinno być zbyt dużego problemu, ponieważ obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo duży wybór drzwi wykonanych z najlepszej jakości drewna, aluminium lub PCV, które są odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia.

Jak już wspomnieliśmy, drzwi zewnętrzne mają chronić nasz dom również przed nieproszonymi gośćmi, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby wybrany przez nas model był w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa mieszkańcom naszego domu. Przede wszystkim postawmy na solidny zamek do drzwi, bolce antywyważeniowe oraz pozostałe elementy antywłamaniowe, które sprawią, że sforsowanie zakupionych przez nas drzwi bez specjalistycznych narzędzi będzie zadaniem o praktycznie niemożliwym. Nie zapominajmy jednak o tym, że nawet najlepsze rodzaje zabezpieczeń nie uchronią naszego domu przed intruzami, jeśli nie zostaną poprawnie zamontowane, dlatego zadbajmy o to, aby montaż zamka do drzwi oraz pozostałych elementów antywłamaniowych został przeprowadzony przez profesjonalistów.

Dobre drzwi to przede wszystkim takie, które pozwolą nam na poczucie pełnego bezpieczeństwa, dlatego też nie bójmy się zainwestować w coś, co będzie spełniało wszystkie stawiane przez nas wymogi.

Call Now Button