Zabezpiecz swoje mieszkanie przed włamaniem

Włamanie

Lato to przede wszystkim okres urlopów, które bardzo często chcemy spędzić poza domem, oddając się błogiemu lenistwu na łonie natury. Jednak ten okres w roku to także czas wzmożonej aktywności złodziei, którzy zazwyczaj korzystają z okazji nadarzającej się wraz z wyjazdem właścicieli domu na urlop. Jeśli nie chcesz, aby Twój dom padł ofiarą rabusiów, przed zaplanowaniem urlopu warto również sprawdzić, czy nasz dom jest odpowiednio zabezpieczony.

Na co zwrócić uwagę?

Według statystyk w większości przypadków złodzieje próbują dostać się do mieszkań poprzez sforsowanie drzwi lub okien. Bardzo duża część z nich podejmuje próbę wyważenia lub rozwiercenia mechanizmów zamkowych, z tego też powodu to właśnie na nie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Podczas zakupu wybierajmy solidnie wykonane, masywne drzwi antywłamaniowe renomowanych producentów, wyposażonych w profesjonalny mechanizm zamkowy, którego nie sposób rozkręcić. Ponadto zadbaj o profesjonalny montaż zamka do drzwi oraz pozostałych elementów systemu antywłamaniowego – tylko w takim wypadku będziesz mieć całkowitą pewność, że Twoje mieszkanie jest odpowiednio chronione. Zainwestuj także w odpowiednie okucia antywyważeniowe, które wzmocnią cały system drzwi.

Zanim udamy się na letni odpoczynek powinniśmy sprawdzić, czy z wybranymi przez nas zabezpieczeniami, które mają chronić naszą posiadłość przed włamaniem, wszystko jest w porządku. W tym celu najlepiej poprosić o pomoc kogoś doświadczonego, kto będzie mógł przeprowadzić przegląd zamontowanych systemów, a w razie potrzeby będzie w stanie dokonać naprawy lub wymiany zamka.

Jeśli chodzi o dodatkowe zabezpieczenie okien, to obok odpowiednich systemów, które zapobiegną wyważeniu okna, oraz klamkom z zatrzaskami, warto rozważyć montaż rolet zewnętrznych, które ochronią systemy okienne przed uszkodzeniem.

Powyżej zaprezentowaliśmy tylko kilka sposobów na zabezpieczenie okien i drzwi przed wyważeniem ich, pamiętajmy jednak o tym, że to nie jedyne sposoby na uchronienie się od włamania. W tym wypadku, aby mieć pewność, że wybrane przez nas systemy zabezpieczające są odpowiednie, powinniśmy skontaktować się ze specjalistami, którzy zajmują się zabezpieczaniem mieszkań.

Call Now Button