Zamarznięty zamek prawdziwą zmorą kierowców

Zamarznięty zamek

Oczywiście, sezon letni dopiero się rozpoczyna i do zimy zostało nam jeszcze kilka miesięcy, jednak, biorąc pod uwagę naszą dość kapryśną aurę, warto być przygotowanym na wszelkie niespodzianki, jakie może zgotować nam pogoda. Dlatego o tym problemie, który w okresie zimowym dotyka sporą część kierowców, warto rozmawiać bez względu na porę roku. Może dzięki temu większa liczba kierowców zdoła się odpowiednio przygotować na nadchodzącą zimę.

Sezon zimowy to prawdziwa zmora dla kierowców, którzy nie tylko muszą pamiętać o wymianie opon na zimowe, ale także bardzo często borykają się z szeregiem innych problemów, jakie powodowane są przez zimową aurę. Jednym z częstszych jest zamarznięty zamek.

Sposoby na zamarznięty zamek

Śpieszysz się do pracy, chcesz szybko wsiąść do swojego auta, jednak nie możesz otworzyć drzwi. Któż z nas chociaż raz nie znalazł się w takiej sytuacji? Co zatem możemy zrobić, aby uniknąć takich przykrych niespodzianek? Przede wszystkim odpowiednia profilaktyka. Przed rozpoczęciem zimy zabezpiecz uszczelki oraz zamek specjalnym preparatem, który nie tylko uchroni je przed działaniem mrozu, ale także zakonserwuje je, przedłużając tym samym okres ich eksploatacji. Raz na jakiś czas warto użyć specjalnego oleju do zamków, który uchroni nasz zamek przez zamarznięciem.

Pomimo tego zdarzają się czasem sytuacje, że zamek ulegnie zamarznięciu. W takim wypadku warto skorzystać z odmrażacza, który po kilku chwilach powinien sprawić, że zamek da się otworzyć. Jeśli jednak nadal masz problem z mechanizmem zamykającym, warto wezwać na pomoc ekipę pogotowia zamkowego, specjalizującą się w awaryjnym otwieraniu samochodów, która sprawnie i bez szkody dla Twojego auta poradzi sobie z tą sytuacją.

Oczywiście, internetowe strony z „dobrymi poradami’ prezentują mnóstwo pomysłów na samodzielne otworzenie zamarzniętego zamka. Zanim jednak zdecydujesz się na wypróbowanie któregoś z nich, zastanów się dobrze, czy warto ryzykować uszkodzenie mechanizmu zamykającego w Twoim aucie. W takich wypadkach zdecydowanie polecamy skorzystać z pomocy fachowca.

Call Now Button