Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie — co zrobić?

Otwieranie awaryjne samochodu

Niewiele trzeba, by zatrzasnąć kluczyki wewnątrz samochodu. Zdarza się to nawet najbardziej zorganizowanym i skupionym kierowcom. Chwilowa nieuwaga, rodzinny rozgardiasz, nagłe zdarzenie — jest wiele powodów, przez które klucze samochodowe zostają uwięzione w pojeździe.

Chociaż oczywiście nikt nie planuje zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie, warto wiedzieć, jak się zachować w takiej sytuacji.

Zatrzaśnięte klucze w samochodzie — czego nie robić?

Przede wszystkim nie warto wówczas wybijać szyby. Wybicie szyby oznacza spore straty finansowe, co więcej będziemy musieli poświęcić nieco czasu na dokonanie niezbędnych napraw. Nawet jeśli wewnątrz samochodu oprócz kluczy zatrzaśnięte zostało dziecko lub zwierzę, powinniśmy dobrze zastanowić się, zanim rozbijemy szybę. Odłamki szkła mogą być niebezpieczne dla osób znajdujących się w pojeździe. Bardzo trudno je sprzątnąć, więc o ewentualne uszkodzenia ciała nietrudno. Rozbicie szyby to ostateczność, na którą powinniśmy się zdecydować wyłącznie w sytuacjach bez wyjścia.

Niekorzystne jest też otwieranie mechanizmy zamka “na siłę”. Zwykle w nowszych modelach pojazdów znajdują się specjalne zabezpieczenia antywłamaniowe, które sprawiają, że bębenek obraca się w zamku bez żadnych ograniczeń, a drzwi pozostają zamknięte.

Uważajmy też na “dobre” rady chętnych do pomocy przechodniów, którzy zwykle mają wiele różnych sposobów na rozwiązanie naszych problemów. Zwykle jednak ich wiedza jest niesprawdzona, a wręcz zupełnie nieprawdziwa. Nie można grzebać w zamku ostrymi narzędziami, takimi jak scyzoryki, spinacze biurowe czy śrubokręty. Tymi metodami nie otworzymy pojazdu, a możemy przyczynić się do poważnych usterek.

Zatrzaśnięte klucze w samochodzie — co zrobić?

Przede wszystkim — wezwij fachowca! Firmy zapewniające awaryjne otwieranie samochodu przyjadą do nas szybko i profesjonalnie otworzą zatrzaśnięty pojazd. Oczywiście w najlepszej sytuacji są mieszkańcy dużych miast, gdzie takich firm usługowych jest więcej, ale w większości przypadków fachowcy zapewniają dojazd nawet do znacznie oddalonych miejsc.

Call Now Button