Czy warto samodzielnie otwierać zatrzaśnięty samochód?

zatrzaśnięty samochód

Kluczyki zatrzaśnięte wewnątrz samochodu? Każdy, kto miał za sobą taką niezbyt przyjemną przygodę, doskonale wie o tym, że taka sytuacja może być problematyczna. Niestety wcale nie jest tak trudno zatrzasnąć klucze wewnątrz pojazdu. Wystarczy chwila nieuwagi, by zatrzasnąć klucze wewnątrz pojazdu lub w bagażniku. Co należy wtedy zrobić?

Najlepiej wezwać pogotowie zamkowe, które świadczy usługi z zakresu awaryjnego otwierania drzwi. Zdecydowanie odradzamy samodzielne otwieranie zamków samochodowych lub korzystanie z pomocy osób, które nie mają odpowiednich umiejętności w tym zakresie. Dlaczego?

Konsekwencje nieumiejętnego otwieranie zatrzaśniętego samochodu

Oczywiście można próbować samodzielnie otwierać zatrzaśnięty zamek w samochodzie i wiele osób podejmuje się takich prób, niestety najczęściej wiąże się to z koniecznością zniszczenia zamka lub drzwi. Osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia, najczęściej doprowadzają do poważnych awarii, które są znacznie bardziej kosztowne w późniejszej naprawie, niż skorzystanie z usług pogotowia zamkowego.

Niektórzy próbują otworzyć zamek przy pomocy odpowiednio zgiętych drutów. Skuteczność tej metody jest raczej wątpliwa, jeśli nie wiemy, w jaki sposób odpowiednio nimi manewrować. Niektórzy decydują się na wiercenie zamka lub jego wyważenie, ale to zawsze grozi poważnymi uszkodzeniami, które będą kosztowne w późniejszym usunięciu. Należy również pamiętać, że nowsze modele samochodów są odpowiednio chronione przed tego rodzaju działaniami, stąd też nigdy nie mamy pewności, że dostaniemy się do wnętrza pojazdu i odzyskamy kluczyki.

Niektórzy kierowcy decydują się na wybicie szyby. To opcja wyłącznie dla najbardziej zdesperowanych lub niemających możliwości skorzystania z pomocy fachowców. Jeśli już musimy się zdecydować na takie rozwiązanie, należy wybić szybę od strony siedzenia dla pasażera, nie kierowcy.

Zatrzaśnięty samochód? Wezwij fachową pomoc

Jeśli doszło do zatrzaśnięcia pojazdu, najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie fachowej pomocy, czyli pogotowia zamkowego, który świadczy usługi z zakresu awaryjnego otwierania samochodów. Specjaliści mają odpowiednie umiejętności i doświadczenie w rozwiązywaniu tego rodzaju problemów. A co najważniejsze, otworzą drzwi auta bez powodowania przy tym szkód trudnych i kosztownych w późniejszej naprawie.

Call Now Button